معرفی واحد

دانشگاه پیام نور واحد زهان :

در سال1384 و در راستای سیاست های محرومیت زدائی و گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در رشته مدیریت بازرگانی شروع به فعالیت نمود و با توجه به فعالیت های ْآموزشی مناسب بر تعداد رشته ها افزوده شد و هم اکنون با 8 رشته تحصیلی به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.تاکنون نیز بیش از 300 نفر از این واحد دانشگاهی  فارغ التحصیل گردیده اند.


امکانات و تجهیزات در اختیار و موجود واحد:

این واحد برخوردار از ساختمانی مجهز با زیربنای 1228 متر، کارگاه کامپیوتر، کتابخانه، بیش از 50 دستگاه رایانه مجهز به اینترنت پرسرعت و  10 کلاس آموزشی مجهز به ویدئو پرژکتور  می باشد.


تعداد پرسنل:

تعداد کارکنان این واحد3 نفر می باشد که در بخش های آموزشی  و مالی واداری دانشگاه مشغول بکارند.

تعداد اعضای هیات علمی:

 دانشگاه پیام نور واحد زهان برخوردار از 2 عضو هیئت علمی می باشد که هم اکنون در حال تحصیل در مقطع دکترا می باشند. همچنین تعداد اساتید مدعو این واحد 20 نفرمی باشند که عمدتاً نیروهای بومی منطقه می باشند.

تعداد و عناوین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی:

دانشگاه پیام نور زهان در حال حاضر دارای 8 رشته تحصیلی بشرح ذیل می باشد:

1- حسابداری

2-مدریت بازرگانی

3- مدیریت دولتی

4-مدیریت صنعتی

5- علوم اجتماعی (پژوهشگری)

6- علوم تربیتی( مدیریت برنامه ریزی..)

7- روانشناسی

8- الهیات ( فقه و مبانی حقوق)

---

تعداد و عناوین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد:

این واحد در حال حاضر فاقد رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است. اما با توجه به اشتغال به تحصیل اعضای هیات علمی این واحد در مقطع دکتری در آینده نزدیک امکان راه اندازی  رشته های جامعه شناسی و الهیات در  مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

تعداد و نسبت پذیرفته شدگان مقاطع ارشد و بالاتر از فارغ التحصیلان واحد :

تاکنون بیش از  15 نفر از دانش آموختگان این واحد در مقطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته و مشغول بتحصیل می باشند.نکته جالب توجه این است که دو نفر از اساتید مدعو این واحد، دانشجویان مقطع کارشناسی این واحد دانشگاهی هستند.


تسهیلات وام دانشجویی:

اعطای وام دانشجویی یکی دیگر از خدمات و تسهیلاتی است که دانشگاه پیام نور به دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه خود را ندارند ارائه می دهد..

میزان وام شهریه دوره کارشناسی:

این واحد نیز در طی دوره فعالیت خود بیش از 100 میلیون ریال وام دانشجوئی به دانشجویان پرداخت نموده است.

فعالیت های پژوهشی:

برخورداری از 2 عضو هیت علمی تمام وقت ظرفیت بالقوه ای را جهت انجام فعالیتهای پژوهشی در دانشگاه پیام نور واحد زهان ایجاد نموده است که ضمن ایجاد ارتباط با مراکز علمی و سازمانهای مختلف طرح های تحقیقاتی خوبی انجام شده است. انجام دو طرح پژوهشی، چاپ بیش از 10 مقاله در نشریات علمی و پژوهشی،ارائه مقالات متعدد در همایش های علمی و  چاپ دو  کتاب تقیه از دیدگاه امام خمینی (ره) و کتابت قرآن کریم از جمله فعالیت های پژوهشی اعضای هیات علمی این واحد می باشد.

مشاوره شغلی در خصوص رشته های دایر در مرکز/واحد:

خوشبختانه بسیاری از رشته های موجود در این واحد همچون رشته های مدیریت، حسابداری ، روان شناسی و  علوم تربیتی از بازار کار خوبی برخوردار است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در حوزه های مورد علاقه خود مشغول بکار شوند.

بسیج  دانشجویی:

پایگاه مقاومت بسیج دانشجوئی شهید باهنر این واحد در سال 1386 راه اندازی گردید و در حال حاضر با 270 عضو عادی و فعال به فعالیت خود ادامه می دهد.
 

تعداد انجمن های علمی :  

 این واحد دارای  4 انجمن علمی فعال در رشته های مدیریت، حسابداری، علوم تربیتی و روانشناسی   می باشد.

تعداد کانون های فرهنگی و هنری :

کانون های فعال این  واحد  شامل کانون های قرآن و عترت و عفاف و حجاب می باشد.


معرفی فضاهای اداری و آموزشی:

این واحد برخوردار  از فضای آموزشی بسیار مناسب و جدید با زیر بنای 1228 متر مشمل بر  کارگاه کامپیوتر، نمازخانه، کتابخانه و کلاس های آموزشی  مجهز به ویدئو پروژکتور و استاد سرا می باشد.

کارگاه های آموزشی:

یکی از مهمترین فعالیت های دانشگاه پیام نور زهان به منظور افزایش مهارت های زندگی دانشجویان برگزاری کارگاه های آموزشی می باشد. مهترین کارگاه  های آموزشی  برگزار شده عبارتند از:

-         کارگاه آموزشی فوریت های  پزشکی

-         کارگاه  آموزشی ازدواج موفق

-         کارگاه  تخصصی مهدویت

-         کارگاه آموزشی ازدواج موفق

آشنایی با شبکه های اجتماعی و...


---


---

فعالیت های فرهنگی:

برگزاری طرح هجرت و اردوی راهیان نور به صورت سالانه، تعظیم و تکریم  شعائر اسلامی، برگزاری نماز جماعت و شرکت در نماز جمعه، برگزاری زیارت عاشوار و  مسابقات ورزشی تنها بخشی از فعالیت های واحد فرهنگی دانشگاه پیام نور زهان می باشد.

---

پتانسیل ها و نقاط قوت :

-         بهره مندی از 2 عضو هیئت علمی تمام وقت

-         برخورداری از ساختمان آموزشی مجهز

-         برخورداری از خوابگاه مردمی رایگان (خواهران )

-         بهره مندی از اساتید باتجربه و بومی منطقه

-         برخورداری از تجهیزات اموزشی بسیار مناسب

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر